Lavėnų socialinės globos namai » 2019 » liepos » 04

Kontaktai

Valstybės biudžetinė įstaiga
Lavėnų socialinės globos namai
Įmonės kodas 190794216
LT 39230, Lavėnų 3, Lavėnų k., Pumpėnų sen., Pasvalio r.
Tel. : 8 451 43 617, info@lavenusgn.lt
Medicinos personalas 8 451 43 612
Vyr. buhalteris 8 451 43 841

Meškeriotojų varžytuvėse

Straipsnis paskelbtas : 04-07-2019

Birželio 27-ą dieną mūsų globos namų komanda vyko į tradicines meškeriotojų varžytuves ,,Sidabrinis žvynas 2019“, kurias organizavo Linkuvos socialinės globos namai.

Varžybose dalyvavo 11 komandų iš įvairių socialinės globos namų, tarp jų ir komandos iš Latvijos bei Lenkijos.

Varžytuvių atidarymo šventė vyko Linkuvos socialinės globos namų salėje. Visus susirinkusius pasveikino globos namų direktorius Saulius Žaromskis, kuris pristatė ir į šventę atvykusius svečius, komandų atstovai traukė burtus, lemiančius žvejojimo zonos vietą. Viešnios iš Lenkijos pradžiugino savo šokiais.

Po koncerto visos komandos išsirikiavo prie tvenkinio ir vyriausiasis varžybų teisėjas Kęstutis Stumbrys paskelbė varžybų pradžią. Varžybų pabaigoje komandų sugautos žuvys buvo sveriamos ir skaičiuojamos. Iš viso per varžybas sužvejojome 7 žuvis. Mūsų sugautos žuvelės svėrė 266 gramus. Tai septintas rezultatas varžytuvėse.

Kol laukėme apdovanojimų ceremonijos, vaišinomės ant laužo virta žuviene, ledais ir gira, bendravome su kitų globos namų gyventojais, šokome.

Grupinio gyvenimo namų gyventojai sveikino Joną su Joninėmis bei dalyvavo Joninių šventėje Piniavoje

Straipsnis paskelbtas : 04-07-2019

Vasaros saulėgrįža. Joninės

Straipsnis paskelbtas : 04-07-2019

Vasaros saulėgrįža, vidurvasaris – metų laikotarpis, kuomet Saulė pasiekia aukščiausią padėtį zenite. Tai ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties laikmetis. Šiemet vasaros saulėgrįžą šventėme birželio 21 dieną.

Jau iš ryto prisiskynėme gėlių ir žolynų pinti vainikams, kurių reikėjo nemažai, nes mūsų globos namuose gyvena trys Jonai ir trys Janinos. Tad šventės pradžioje susipažinę su Rasos, Kupolinių arba Joninių šventės ištakomis ta proga sveikinome ir juos.

Vėliau vainikais papuošti Jonai šokdino vainikų pynėjas, sukome ratelius, dalyvavome vyrų rankų lenkimo ir moterų delnų stūmimo varžybose, žaidėme kaimyno skrybėlės kilnojimo žaidimą, kuris visus labai pralinksmino.

Tačiau šventės kulminacija – paparčio žiedo ieškojimas. Ne visi, matyt, žinojo, kur globos namų kieme paparčiai auga, tad pirmasis jį pasiekė Vytautas.

Įsiamžinę su Jonais ir paparčio žiedo ,,laimėtoju“ toliau šokome globos namų kieme, o darbuotojai tuo tarpu sveikino Janinas, kurios jau yra sulaukusios garbaus amžiaus.

Motorinio aktyvumo varžybose

Straipsnis paskelbtas : 04-07-2019

2019-06-20 Lavėnų socialinės globos namų komanda dalyvavo Motorinio aktyvumo varžybose, kurias organizavo Jurdaičių socialinės globos namai ir užėmė III – ąją vietą.

 

Išvyka į Alpakų ūkį

Straipsnis paskelbtas : 04-07-2019

Birželio devynioliktosios popietę su globos namų gyventojais išsiruošėme aplankyti Renatos ir Rolando Meleškų įkurto alpakų ūkio, esančio Panevėžio rajone, Medikonių kaime.

Ūkio šeimininkė papasakojo apie alpakų auginimo ypatumus. Šie gyvūnai kilę iš Pietų Amerikos ir itin vertinami dėl švelnios kaip šilkas vilnos, kuri itin gerai šildo ir ,,nekanda‘‘. Kartą per metus alpakos nukerpamos, o paliekami tik stilingi kuodai.  Lietuvoje yra vos keletas ūkių, kuriuose jos auginamos.

Švelnios, meilios ir gražios alpakos leidosi glostomos ir uostinėjo, ką gardaus duosime sukrimsti. Todėl visiems norintiems šeimininkė leido pamaitinti alpakas iš savo saujos šių gyvūnų mėgstamu pašaru. Labai patiko vardai, kuriais alpakos pavadintos – Šokoladas, Pipiriukas, Cinamonas. Ūkyje matėme ir keletą lamų bei ožiukų, kurie taip pat noriai bendrauja.

Atsidėkodami šeimininkei padovanojome Alytės gamintą keramikinę lėkštę, o patys susėdome pietauti ūkyje esančioje pavėsinėje. Dar iš tolo galėjome gėrėtis gražuolėmis alpakomis, įsiamžinti linksmoje foto sienelėje.