Lavėnų socialinės globos namai » Naujienos

Kontaktai

Valstybės biudžetinė įstaiga
Lavėnų socialinės globos namai
Įmonės kodas 190794216
LT 39230, Lavėnų 3, Lavėnų k., Pumpėnų sen., Pasvalio r.
Tel. : 8 451 43 617, info@lavenusgn.lt
Medicinos personalas 8 451 43 612
Vyr. buhalteris 8 451 43 841

Vokalinių ansamblių šventėje ,,Kur aukštas klevas“

Straipsnis paskelbtas : 06-05-2019

2019 m. balandžio mėn. 26 d. Lavėnų socialinės globos namų vokalinis ansamblis „Paunksmis“ dalyvavo vokalinių ansamblių šventėje – konkurse „Kur aukštas klevas“. Šią šventę jau nepirmus metus organizuoja Linkuvos socialinės globos namai kartu su Linkuvos kultūros centru. Konkurse dalyvavo 9 kolektyvai iš Kaišiadorių, Telšių, Rokiškio, Kupiškio, Pakruojo rajonų bei iš kaimyninės Latvijos – Jelgavos bei Iecavos.

Šiais metais Lavėnų socialinės globos ansamblis, vadovaujamas užimtumo specialisto Sigito Paliulio, atliko partizaninę daina „Oi, sakalėlį“ bei leituvių liaudies dainą „Teka saulutė rytuose“.

Renginio pabaigoje visiems dalyviams buvo įteiktos atminimo dovanėles, jomis besidžiaugdami dalyviai vieni su kitais atsisveikino iki kitų metų.

 

Šv. Velykos

Straipsnis paskelbtas : 06-05-2019

Lavėnų socialinės globos namų gyventojai margino margučius ir smagiai sutiko Šv. Velykas prie šventinio stalo.

 

Teatrų šventėje ,,Mūzų glėbyje – 2019“

Straipsnis paskelbtas : 06-05-2019

2019 m. balandžio mėn. 4 d. Lavėnų socialinės globos namų teatro grupė dalyvavo Respublikinėje neįgaliųjų teatrų šventėje „Mūzų glėbyje -2019“, kurią organizavo Jurdaičių socialinės globos namai. Dviejų dienų šventėje dalyvavo 9 teatrai iš visos Lietuvos.

Šiemet Lavėnų socialinės globos namų užimtumo specialistas Sigitas Paliulis ir jo vadovaujama teatro grupė nusikėlė į pokario metus. Jie nuoširdžiai perteikė ano meto žmonių nuotaikas ir išgyvenimus spektaklyje pagal Vytauto V. Landsbergio pjesę „Bunkeris“. Nuskambėjus paskutinei dainai, teatrų aktoriai ir jų vadovai buvo pagerbti ilgais plojimais, išraiškingomis padėkomis, gausaus bičiulių būrio nuoširdžiais sveikinimo žodžiais.

Nuoširdžiai dėkojame Jurdaičių socialinės globos namams, už galimybę dalyvauti nuostabioje šventėje!

 

Gaminame verbas

Straipsnis paskelbtas : 17-04-2019

Velykų laukimas pasideda nuo Verbų sekmadienio. Tikroji verba liaudies papročiuose – puokštelė, suskinta iš gluosnio ir kadagio šakelių – tai anksti pavasarį prabundančių medžių, krūmų ir amžinai žaliuojančių augalų šakelės. Tikėta, kad sprogstantys ir sužaliavę augalai turi magiškų galių, kad verba paliesti gyvuliai bus sveiki, o žmonės – laimingi ir gražūs.

Lavėnų socialinės globos namų gyventojai į verbų rišimo edukacinį užsiėmimą rinkosi balandžio 12 dienos rytą. Šio edukacinio užsiėmimo metu gyventojai susipažino su verbos rišimo ypatumais, augalų rinkimo ir džiovinimo sąlygomis, jų paruošimu darbui.

Sužinojus verbos rišimo subtilybes, jaukiose užimtumo centro patalpose virte užvirė darbas. Išsekus džiovintų augalų gausybei, gyventojų rankose pražydo spalvingos verbos.

Po edukacinio užsiėmimo susėdome pailsėti  ir pasmaguriauti naminių žagarėlių.

 

Straipsnis paskelbtas : 17-04-2019

Grupinio gyvenimo namų gyventojai lankėsi spaudinių parodoje, skirtoje Vaižganto metams, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės – Bitės viešojoje bibliotekoje.

Straipsnis paskelbtas : 17-04-2019

Grupinio gyvenimo namų gyventojai keramikos užsiėmimuose, Panevėžio miesto neįgaliųjų draugijoje.

Straipsnis paskelbtas : 17-04-2019

Grupinio gyvenimo namų gyventojai mėgaujasi plaukimo baseinu, jacuzzi, sauna, garine pirtimi, malonia muzika, jaukia aplinka viešbučio ,,Romantic“ baseinų ir pirčių erdvėje.

Straipsnis paskelbtas : 17-04-2019

Grupinio gyvenimo namų gyventojai meninės terapijos užsiėmimuose, VšĮ Neįgaliųjų integracijos centre.

Pasaulinės sveikatos dienos paminėjimas

Straipsnis paskelbtas : 16-04-2019

Psaulinė sveikatos diena, švenčiama kiekvienais metais balandžio 7 d. Pažymint šią dieną siekiama atkreipti dėmesį į tam tikras su sveikata susijusias temas, pabrėžiant Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) prioritetines sritis.

Šiais metais Lavėnų socialinės globos  namų gyventojai paminėjo šią dieną diskutuodami apie žmonių gyvenimus susirgus tam tikromis ligomis, kaip jie keičiasi ir kaip su įvairiomis ligomis susitaiko sergantieji bei jų artimieji. Po diskusijos žiūrėjome filmą ,,Vis dar Elis“. Filmas apie lingvistikos profesorę Elis Houland, kuriai diagnozuojama Alzheimerio liga. Režisieriai sukūrė jautrų sergančios moters, kuri lemtį pasitinka ramiai ir oriai, portretą. Po filmo aptarėme, kokias emocijas sukėlė, kaip kiekvieną asmeniškai paveikė filmas.

Liaudies muzikos šventėje ,,Grokim ir dainuokim“

Straipsnis paskelbtas : 16-04-2019

2019-03-14 Lavėnų socialinės globos namų kapela dalyvavo Zarasų socialinės globos namų organizuojamoje liaudies muzikos šventėje ,,Grokim ir dainuokim“.