Lavėnų socialinės globos namai » Blog Archive » Teatrų festivalis ir giminių diena Lavėnų socialinės globos namuose

Kontaktai

Valstybės biudžetinė įstaiga
Lavėnų socialinės globos namai
Įmonės kodas 190794216
LT 39230, Lavėnų 3, Lavėnų k., Pumpėnų sen., Pasvalio r.
Tel. : 8 451 43 617, info@lavenusgn.lt
Medicinos personalas 8 451 43 612
Vyr. buhalteris 8 451 43 841

Teatrų festivalis ir giminių diena Lavėnų socialinės globos namuose

Įrašas paskelbtas : 19-06-2012

     Šių metų birželio 8 dienos rytas išaušo gražus ir šiltas. Žmonės džiaugėsi gražia diena, o ypač tokios nuostabios  dienos laukė  Lavėnų socialinės globos namų gyventojai ir darbuotojai, nes šią dieną Lavėnų globos namų „ Kūtės“ teatre aštuntą kartą vyko tradicinio kiemo teatrų festivalio tąsa, kuris virto spektaklių, teatralizuotų koncertų pasirodymu bei gyventojų giminių ir artimųjų švente. Kiekvienas ankstesnis teatrų festivalis turėjo pavadinimą, tai „Baltoji varnelė“, ,,Laimingasis princas‘‘ ir kt. Šiemet šventėme „Baltosios Valpurgijos naktį…“- triukšmingą persirengėlių šventę. Pagal senąją mitologiją raganos švenčia vasaros pradžią – tą naktį, kai išnyksta riba tarp šio ir anapusinio dvasių pasaulio…

     Svečius ir gyventojų gimines Lavėnų socialinės globos namai pasitiko šventiškai ir paslaptingai pasipuošę. Įvažiuojant į globos namus visus nustebino įsikūręs Valpurgijos kaimelis bei ,,Kūtės‘‘ teatras su raganomis ir juodu katinu. Globos namų kieme atvykusius pasitiko didelė, spalvinga, mįslingai besišypsanti saulė. Senovėje lietuviai labai mylėjo saulę, gerbė ir kalbėjo jai maldas. Toks aplinkos apipavidalinimas – dailininko ir režisieriaus sumanymas.

     Šventėje dalyvavo šeši socialinės globos namų teatrų kolektyvai. Tai Skemų, Jotainių, Kupiškio, Lavėnų gyventojų teatro trupės. Pirmą kartą į šventę atvyko Pabradės bei Vilijampolės socialinės globos namų teatro grupės.

     Šventėje dalyvavo garbūs svečiai: seimo narys Antanas Matulas, socialinės globos įstaigų administravimo tarnybos prie SADM suaugusių skyriaus vedėjo pavaduotoja Gema Jurgelevičienė, Pasvalio savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas, tarybos narys Rimas Želvys, socialinės globos įstaigų vadovai, svečiai iš Latvijos. Svečiams buvo dovanojami stebuklingi žolelių mišiniai, supilti į raganiškus maišelius.

     Po iškilmingo atidarymo, vyko Šv. Mišios, kurias aukojo Pumpėnų klebonas Domingo Avellaneda Cabanillas. Tylos minute buvo pagerbti mirties miegu užmigę šių namų gyventojai. Darbuotojai su gyventojais išvežė į kapus gėlių puokštę jiems atminti. Gyventojai ir jų artimieji susikaupė maldai – dėkingumo ir meilės šauksmui tiek išmėginimuose, tiek džiaugsmuose.

     Po Šv. Mišių visi buvo raginami pakilti ir eiti į „Kūtės‘‘ teatrą, pakeliui užsukant į Valpurgijos kaimelį, kuriame išradingai buvo įsikūrę teatro dalyviai. Iškilmingą eiseną vedė Lavėnų globos namų gyventojų kapela.

     Kūtės teatre, su muzika ir gausiu vaišių stalu, visų laukė smuklės „žydukas“ ir jos lankytojai, kitoje kūtės pusėje buvo įsikūrusi vaidilos buveinė su pačiu vaidila ir vaidilutėmis, kurie sekė gražią pasaką. O raganos raganos, jos buvo nuostabios, įvairiais burtais, kerais, žolelių užkalbėjimu žavėjo atvykusius į šventę. Taip pradėjo teatrų festivalį Lavėnų socialinės globos namų teatro trupė, kurios režisierius Gintaras Kutkauskas.

     Pirmieji iš svečių pasirodė Kupiškio globos namų gyventojų teatro trupė su vaidinimu pagal Bruno Ferrero paskojimą „Ugnis“, kurį pastatė  Rasa Aukštakalnienė ir Rimgaudas Bražas. Prieš spektaklį kiekvienas teatro vadovas turėjo atsakyti į suktą raganų klausimą, po to paragauti magiško raganų gėralo, kuriuo buvo vaišinami visi susirinkusieji. Vilijampolės socialinės globos namai parodė spektaklį „Meilė turguje“, kurio režisierius Virgis Bartkevičius. Pabradės socialinės globos namų teatro trupė atliko plastinės savos kūrybos improvizaciją „ Laikas“, režisierius ir vadovai Ruslan Kostiukov, Rimvydė Paukštytė ir Marina Sivickienė. Jotainių socialinės globos namų gyventojų teatro grupė „ Kaukė“ parodė spektaklį  „Kaip kareivis iš kirvio virė košę“, spektaklio režisierius Bronius Baltrūnas. Skemų globos namų teatralizuota grupė atvežė nuotaikingą spektakliuką „ Fėja“, kurios vadovė Birutė Puriuškienė. Diena iš tiesų buvo nuostabi, galbūt, saulė labai džiaugėsi, kad mes ją taip garbinam ir ji mus pamylėjo, kad net reikėjo slėpti galvas po varnalėšų lapais…

     Po pietų visus susirikusius gražia muzika bei nuostabiais šokiais žavėjo Vilniaus kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Vilniaus pynimėlis“, kuris paliko nuoširdų,  neišdildomą įspūdį.

     Padėkos valandėlės metu visi teatrų kolektyvai buvo apdovanoti Lavėnų socialinės globos namų direktoriaus Edmundo Kriščiūno pasirašytais padėkos raštais, saldžiais prizais ir medaliais, kurie buvo pagaminti pagal dailininko Eugenijaus Strockio eskizą, Panevėžio meninio stiklo studijos ,,GlassRemis‘‘. 

     Nuoširdžius padėkos žodžius visiems globos namų darbuotojams tarė ir gyventojų artimieji, linkėdami sveikatos ir kantrybės nelengvame darbe. Saldžiomis dovanėlėmis buvo apdovanoti aktyviausi ir darbščiausi  Lavėnų globos namų gyventojai, kurias įteikė šių namų administracija.

     Teatrų festivalio pabaigą vainikavo nepertraukiama gyvoji draugystės grandinė. Visi, šokėjų paskatinti, sustojo susikibę rankomis į vieną ilgą grandinę ir lydimi muzikantų dainos dainavo giminių dainą. Taip pirmą kartą Lavėnų globos namų teatrų festivalyje ir giminių dienoje buvo fiksuotas naujas nepertraukiamos, gyvosios draugystės rekordas, kuris siekė 108 metrus. Rekordas buvo matuojamas 2 metrų ilgio sieksniu. Garbingai rekordų lape pasirašė globos namų direktorius ir šis rekordas buvo įdėtas į skrynią su linkėjimais, kad sekančiais metais ši draugystės  grandinė būtų dar ilgesnė.

     Toliau šventę tęsė tautinių šokių ansamblis „Vilniaus pynimėlis“, kuris paliko šiltus prisiminimus, o atsisveikindamas tarė ,,Iki naujų susitikimų…‘‘